Jako noví osadníci jsme přijeli opět do nové lokality nacházející se u obce Víska u Jevíčka.

Během prvního dne jsme nepozorovali nic neobvyklého, ale ráno jsme se probudili a ocitli se na Divokém západě. Přestřelka dvou kovbojů, kteří se hádali, byla příjemným ranním budíčkem. Nevěřili jsme vlastním očím, že se táborová základna přes noc proměnila v kovbojské městečko s názvem Johnsvill. Z jídelny se stal Salón, objevili jsme banku, stáje, pilu a z místa kde jsme si večer čistili zuby a sprchovali se, se stal Očistec.

Vedoucí, vlastně hlavní kovbojové nám představili tak svoje město. Našim úkolem bylo postavit si svoje vlastní. Bylo jen na nás, zda nejprve postavíme banku, vodárenskou věž nebo jinou z deseti staveb, důležité bylo zvolit takovou, která by nám od prvního dne přinášela i každodenní zisk ve formě kovbojský dolarů.

Abychom westernovou atmosféru pocítili i na vlastní kůži, přijeli nás na koních a se psy pozdravit osadníci z blízké základny. Popřáli nám hodně štěstí při budování našich měst a pozvali nás na návštěvu, kterou jsme jim následně rádi oplatili. Čekala nás tak projížďka na koních, návštěva stájí a ukázka výcviku koní. Zatímco jsme budovali svá města, stávali se z nás postupně Praví kovbojové při plnění náročných úkolů.

Pravý kovboj se pozná jen tak, že má všech deset korálků za odvahu, pomoc kamarádovi, slušné chování, odvahu apod. Postupně se to podařilo všem a mohli jsme se účastnit kovbojského plesu, navštívit pravé kasino a na závěr navštívit pravou kovbojskou pouť.