Letní tábor se uskutečnil od 7. 8. do 20. 8. 2010 v těsné blízkosti řeky Berounky.

I přesto, že jsme na tábor přijížděli v době, kdy se hladina řeky zvedla o více než jeden metr a během celého pobytu nám počasí příliš nepřálo, celotáborová hra vy stylu Dobrodružství kriminalistiky, ale pod našim vlastním názvem Pátrání u Berounky se vyvedla na jedničku.

Hned první den jsme objevili poklad, který tam před mnoha lety ukryl bohatý kupec. Kromě perel, drahokamů a zlata byl schován ve starodávné dřevěné truhle.

Během prvního společného večera byla truhla i s pokladem ukradena neznámým zlodějem a nám nezbývala nic jiného než ji pomocí jednotlivých indicií hledat. Jediná potvrzená informace, kterou jsme měli, byla, že se zloděj během tábora ještě ukáže. Nevěděli jsme, zda je to někdo z vedoucích, instruktorů nebo občasných návštěvníků, kteří se na táboře znenadání objevili.

Podezřelým se stal i dodavatel zeleniny a pečiva. Všem jsme odebrali stopy, změřili si délky paží, rukou a obvod hlavy, zeptali se na krevní skupinu, odebrali sádrové odlitky a mnoho dalších informací, které nás mohli dovést ke skutečnému pachateli. Během celého tábora jsme si v každém oddíle vedli svůj Pátrací deník, kde jsme si všechny informace a zážitky poctivě zapisovali. Protože jsme ale s některými dovednostmi neměli zkušenosti, pozvali jsme si na pomoc i Polici ČR, která nám ukázala, jak správně odebírat otisky prstů a průběh výcviků policejních psů.

Až teprve v úplném závěru pobytu se nám během celodenního pátrání podařilo odhalit skutečného zloděje. Poklad byl navrácen a rozdělen mezi všechny mladé detektivy.

Každý z oddílů měl za úkol během celého pátrání vést si vlastní Pátrací deník. Necenzurovaný přepis Pátracího deníku oddílu Pátrači si můžete přečíst zde.