V roce 2014 se hned první den tábora záhadně rozbily celosvětové hodiny. Ale přece nenecháme svět v tom zmatku, aby byl prosinec v létě. A tak jsme se rozhodli, že všechny součástky zodpovědně najdeme a vše dáme do pořádku. Tak začala hra Popletený rok.

První den tábora byl říjen – velice horký říjen. Všichni, kdo mají tento měsíc narozeniny, si hodili na kolo štěstí, aby získali nějaký ten dárek, a pak už přišlo klání mezi oddíly, do kterých jsme se hned po příjezdu rozdělili.

V únoru jsme se museli popasovat s problémy s poštou, která nemohla kvůli závějím fungovat, a tak jsme dopisy předávali sami. Odpoledne jsme svedli tvrdý boj s vlastními botami a večer se konala soutěž Lvíčata mají talent.

V červnu se museli týmy utkat mezi sebou v nenápadnosti. Protože červen je posledním dnem školy a nikdo nechce být v tenhle čas zkoušení moc vidět. Všichni museli nenápadně propašovat k vedoucím co nejvíce papírků. Večer jsme oslavili konec školního roku na diskotéce.

Leden přinesl studený severní vítr a tak se muselo snídat v čepicích a rukavicích. Odpoledne se ovšem udělalo lépe a tak týmy tvořily z nadbytečného oblečení hady. Odpoledne se postavilo pár těch sněhuláků a ani na zimní sporty jako hokej se nezapomnělo.

Květen byl „lehce“ deštivý, a tak jsme museli zůstat schovaní. Ale ani to nám nezabránilo se bavit, protože Foukaná a společenské hry vždycky zaberou.

Další den jsme podnikli výlet do Jevíčka, abychom dokoupili dopisy, zásoby a podívali se, jak ten popletený rok vypadá i ve městě.

Březen, za kamna vlezem! K nám ale dorazili na tábor parťáci, kteří pracují na osvětě lidí ohledně recyklace. Dopoledne proběhlo plně v jejich režii. Odpoledne jsme si prověřili sílu vůle všech táborníků a večer všechny oddíly představily program, který si pro ostatní připravily.

V listopadu se k nám dostala tajná zpráva o poloze některých součástek, které chybí pro plnou funkci světových hodin. Museli jsme rozluštit šifru a poté se vydat na pátrání po dílech. Sice nás překvapila bouřka, my jsme ale stejně zabodovali. Na nás si podzim nepřijde!

Červenec jsme věnovali turnajovým hrám jako vybíjená a fotbal. Večer oslavily děti vítězství na diskotéce.

Prosinec, Vánoce, koledy, ozdoby, no kdo by odolal. Dopoledne každý vyrobil jednu ozdobu na stromek, pod kterým táborníkům večer Ježíšek něco zanechal. Připili jsme si na Nový rok a šli jsme po tom náročném Silvestru spát.

Další den jsme se podívali na zámek v Moravské Třebové. Prohlídka byla zaměřena na
Rudolfa II. a k radosti většiny táborníků byla interaktivní. A jaký by to byl výlet, kdybychom nenavštívili aquapark?

Září – začátek školy. To nás ale na táboře nemuselo protentokrát trápit. My jsme se radši utkali ve všech možných soutěžích a na školu ani nepomysleli.

Duben nám přinesl Vlajkovku, ale večer byl mnohem zajímavější, protože se nám podařilo po těch bojích s počasím konečně opravit celosvětový čas.

Každý z táborníků dostal vlastní hodinky, aby nezapomněl čas sledovat a mohl zaregistrovat jakoukoli chybu.