Tábor v r. 2009 se uskutečnil ve východních Čechách a po roční přestávce opět ve stanech. V tábořišti jsme měli mimo jiné k dispozici teepee a velmi krásnou základnu uprostřed lesa. V rámci dvou strávených týdnů jsme putovali časem, proto se naše celotáborová hra jmenovala Stroj času. Stroj času byl bohužel nevyzpytatelný, proto jsme vždy večer byli napnutí, kde se následující den objevíme.

První období, které jsme navštívili, byl pravěk, kde jsme si vyráběli dobové kostýmy, zdobili se pravěkými šperky a vyráběli pravěké nástroje.

Egypt se vyznačoval pochodem faraónů se svým doprovodem, výběrem nejhezčí mumie a hledání vzácné vody.

V Babylonu jsme všichni ztratili schopnost se dorozumívat, tak mluvit společně celý den bez možnosti použít slova byl pro všechny trochu oříšek. Nakonec jsme to zvládli a dokonce jsme si každý vyrobili svojí vlastní Babylonskou věž.

Ve středověku nás navštívili rytíři, kteří nám předvedli ukázku své dobové výstroje a výzbroje a učili nás, jak správně používat meče a štíty. Vzhledem k tomu, že jsme všichni výcvik úspěšně absolvovali a všechny zkoušky překonali, byli jsme od našich rytířů pasováni do rytířského stavu. Na oslavu jsme uspořádali divadlo a přišel nás navštívit i Karel IV.

Budoucnost, ve které jsme se jeden den probudili, nás všechny moc překvapila. Kdy se to stane, že z vedoucích a instruktorů se stanou děti a děti zase naopak mají na starosti celý tábor? Stavěli jsme, jak budou vypadat letní tábory v budoucnosti vypadat, a byli jsme mile překvapeni jejich funkčností.

Olympiádu a některé netradiční disciplíny jsme si vyzkoušeli ve starověkém Řecku.

A na závěr nás čekala Brazílie se svými závody formule jedna, karnevalem a závěrečným vyvrcholením v podobě rautu a ohňostroje. Samozřejmostí byly večerní setkání u ohně, diskotéky a denní a noční bojové hry.