Tábor v roce 2008 se konal v krásně lokalitě Toulovcových Maštalí nedaleko Litomyšle. Celotáborová hra Cesta kolem světa se velmi povedla a všichni jsme si to moc užili.

Naše putování kolem světa jsme začali až v okamžiku, kdy jsme dostali cestovní pasy se svojí fotografií. Ze začátku jsme si mysleli, že pasy nebudeme ani potřebovat, ale celníci na všech přechodech byli neoblomní.

Putování jsme započali ve Francii, kde jsme navštívili a společně postavili repliku Eiffelovky.

Anglie nás přivítala deštivým počasím a nevrlými celníky. Kdo s nimi nemluvil anglicky, byl považován za nežádoucího, tak i pár anglických slovíček nám uvízlo v paměti.

Amerika byla plná zábavných her a celodenní kasino nás všechny moc nadchlo. Za vyhrané peníze jsme si koupili sladkosti i věcné předměty.

Po Austrálii, která byla hodně sportovní jsme navštívili Japonsko. Kdo si nikdy nevyrobil vlastní „čínské“ hůlky a potom se s nimi nepokoušel najíst, neví, jak složité to je. Sníst jídlo za pomoci vlastních hůlek některým trvalo i přes půl hodiny. V Číně jsme potkali roztomilou Gejšu.

Návštěva Velikonočních ostrovů byla i pro posledního z nás úchvatná. A abychom atmosféru svátků oslavili co nejlépe, navštívil nás i Mikuláš a večer jsem si uspořádali pravé nefalšované Vánoce. Ozdobený stromeček, napečené cukroví a dárek pod stromečkem pro každého bylo důstojným vyvrcholením naší Cesty kolem světa. Zvládli jsem ji dokonce i za méně než 80 dní.